Jedilnik od 17. 6. 2019 do 21. 6. 2019

Jedilnik od 18. 3. 2019 do 22. 3. 2019

Jedilnik od 11. 3. 2019 do 15. 3 2019

Jedilnik od 4. 3. 2019 do 8. 3. 2019

Za učence pripravljamo dopoldansko malico in kosilo. Zaželeno je, da vsak  učenec prejema v šoli vsaj en obrok dnevno.

Med šolskim letom je možna prijava ali odjava kosila po telefonu v kuhinjo 07 620 13 93. Prosimo, da na navedeno številko ali v tajništvo na 07 818 54 76  pravočasno sporočite tudi odpovedi kosil in malic zaradi odsotnosti učenca. Odpoved prehrane lahko uredite tudi preko eAsistenta.

Malico imajo vsi učenci po drugi šolski uri od 9.05 do 9.25 v jedilnici. Kosilo je za vse učence in tudi učitelje od 11.50 do 12.10. Jedilniki bodo objavljeni mesečno na spletni strani šole in na oglasnih deskah  v jedilnici.

Stroške prehrane je potrebno poravnati do roka, ki je označen na položnici. Lahko pa se odločite tudi za plačilo malice preko trajnika. Do subvencije za prehrano boste upravičeni na osnovi odločbe o otroškem dodatku.

Cena malice je 0,80 €, cena kosila pa 2,30 € za učence 1. razreda, 2,50 € za učence od 2. do 4. razreda in 2,70 € za učence od 5. do 9. razreda.

ŠOLSKA SHEMA

Naša šola sodeluje v projektu ŠOLSKA SHEMA.

ŠOLSKA SHEMA je nov ukrep skupne kmetijske politike in pomeni pomoč za oskrbo s sadjem in zelenjavo ter mlekom in mlečnimi izdelki v izobraževalnih ustanovah.

Začetek izvajanja šolske sheme je šolsko leto 2017/2018. Podlaga za njeno načrtno in učinkovito izvajanje je strategija, ki je sprejeta za šestletno obdobje od šolskega leta 2017/2018 do šolskega leta 2022/2023. Strategijo je pripravila medresorska delovna skupina na Ministrstvu za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano, sprejel pa jo je minister, pristojen za kmetijstvo, v soglasju z ministrico, pristojno za izobraževanje in ministrico, pristojno za zdravje.

V šolski shemi se otrokom v osnovni šoli v zavodih za vzgojo in izobraževanje otrok brezplačno razdeljuje dodaten obrok sadja in zelenjave oziroma mleka in mlečnih izdelkov.

Večinski delež financiranja se zagotovi iz proračuna Evropske unije, preostali delež iz proračuna Republike Slovenije.

Šole se vsako leto prijavijo v šolsko shemo, v prijavi se odločijo, ali bodo otrokom razdeljevale le šolsko sadje in zelenjavo ali le šolsko mleko ali oboje. Vsaka šola si sama izbere dobavitelja in pri tem poskuša čim bolj uveljavljati načelo kratkih dobavnih verig.

Določen je podroben seznam upravičenih vrst sadja in zelenjave ter mleka in mlečnih proizvodov. Šola mora v večini razdeljevati sveže sadje in zelenjavo ter manj predelano in v večini mleko ter manj mlečne izdelke. V strategiji je poudarjeno, da morajo biti mlečni izdelki brez dodatkov (sladkor in sladila, arome, sadje, oreški, kakav, čokolada). Cilj EU Šolske sheme je namreč tudi zmanjšanje debelosti in prekomerne teže pri otrocih in mladostnikih, ki lahko vplivata na pojav sladkorne bolezni tipa II že v mladosti.

V šoli bomo učencem poleg malice kot dodaten obrok ponudili sadje in zelenjavo ter mleko in mlečne izdelke. Pozornost bo pri razdeljevanju svežih in lokalno pridobljenih živil.

Več o projektu Šolska shema si lahko preberete na spletni strani http://www.arsktrp.gov.si/si/storitve_ukrepi/trzni_ukrepi/solska_prehrana/solska_shema/ .

SUBVENCIJA ZA MALICO:
Do polne subvencije za malico oziroma do v celoti brezplačne malice so upravičeni:

učenci iz družin, v katerih povprečni mesečni dohodek na osebo, ugotovljen v odločbi o otroškem dodatku, ne presega 53 % neto povprečne plače v RS.

SUBVENCIJA ZA KOSILO:
Do subvencije za kosilo so upravičeni učenci iz družin, v katerih povprečni mesečni dohodek na osebo, ugotovljen v odločbi o otroškem dodatku, ne presega 36 % neto povprečne plače v RS.

Vodja šolske prehrane je Mihaela Jelenc.

(Skupno 338 obiskov, današnjih obiskov 1)