V ponedeljek, 3. oktobra 2022, smo vstopili v teden otroka. Na šoli smo ga obeležili s številnimi zanimivimi dogodki in dejavnostmi. Ta dan smo s kratkim kulturnim programom v šolsko skupnost sprejeli 15 učencev 1. razreda. Ob melodiji šolske himne so zapeli kar vsi učenci 1. triletja. Nato so prvošolci pokazali, kaj vse so se v dobrem mesecu že naučili v šoli. Deklamirali so pesmi Desna, leva in To sem jaz. Kasneje so zapeli in razigrano zaplesali ob pesmi Lili in Bine. Drugošolci so se predstavili z deklamacijo Srečen prvošolec, tretješolci pa so popestrili program z veselo Kekčevo pesmijo. Nekaj spodbudnih besed za uspešno nadaljnje šolanje je prvošolcem namenila tudi predsednica šolske skupnosti, Hana Trebše, učenka 9. razreda. Sledila je svečana zaobljuba in prvošolci so tudi uradno postali del skupnosti učencev OŠ Tržišče. Ob tem jim iskreno čestitamo in jim želimo, da se bodo v šoli dobro počutili, pridobili veliko znanja in stkali trdna prijateljstva.

Metka Hočevar, razredničarka 1. razreda