V nedeljo, 11. 9. 2022, je na šolskem igrišču potekal dobrodelni koncert za pomoč družini Camloh, ki je v požaru ostala brez hiše in hleva. Koncert je organizirala Zveza društev vinogradnikov Dolenjske, pomagali pa so še druga društva v kraju in tudi Osnovna šola Tržišče. Na koncertu so nastopali številni znani slovenski glasbeni ustvarjalci: Dolenjskih 5, Nemir, Pogum, Firbci, Vzrock, Novi spomini, Čuki, Manca Špik in Tanja Žagar, program pa sta povezovali Jasna Kuljaj in mama Manka. Celotno dogajanje so popestrili tudi naši učenci, člani otroškega in mladinskega pevskega zbora, ki so zapeli skupaj s Čuki in tako pridobili čisto novo izkušnjo ter se pred res širokim občinstvom izkazali s svojim ubranim petjem.

Učiteljica Magda Flajs