V tednu otroka je prijetno zadišalo iz naše gospodinjske učilnice – kuhinje. Dišalo je po jabolkih, hruškah in grozdju.

Učenci, ki smo se odločili, da bomo v letošnjem šolskem letu obiskovali krožek Lonček, kuhaj, smo pripravili svojo marmelado. Prinesli smo domače sadje, ga očistili in iz njega skuhali marmelado.

Naše delo je kmalu na vrata privabilo tudi druge učence in učitelje. Prijetne vonjave so jim povedale, da se v kuhinji nekaj dogaja.

Vsi pa smo bili najbolj zadovoljni, ko smo lahko naš izdelek tudi poizkusili. To je bila najboljša marmelada. Še dobro, da je učiteljica dejala, da moramo nekaj pustiti, da smo lahko napolnili naše kozarčke.

Naslednjič bomo pripravili palačinke in spet bomo lahko jedli našo najboljšo marmelado. Se že veselimo.

Irena Muzga