Mednarodni dan prijaznosti obeležujemo 13. novembra, in sicer od leta 1998, ko je bila podpisana deklaracija o prijaznosti. Mednarodnemu dnevu prijaznosti smo se na naši šoli pridružili tako, da smo z lepimi mislimi polepšali dan sošolcem, sošolkam, učiteljem in ostalim zaposlenim. S pozitivnimi zapisi smo okrasili tudi šolske panoje.

V podaljšanem bivanju smo prebrali pravljico Najprisrčnejši velikan, ki govori o velikodušnem velikanu Juretu, ki je s svojimi prijaznimi dejanji priskočil na pomoč živalim v stiski. Lotili smo se tudi izdelave t. i. kamenčkov prijaznosti, ki smo jih poslikali in opremili z lepimi mislimi in željami, nato pa z njimi polepšali dan svojim domačim. Upamo, da je bil naš namen dosežen.

Irski pregovor pravi, da prijaznost nič ne stane.

Anja Jevnikar