V četrtek, 14. 12. 2023, smo se mladi parlamentarci iz občine Sevnica, od tega iz naše šole Adam Okorn, Lan Trpinc, Jan Kobold, Maša Kramar in Adam Vodenik udeležili obiska Državnega zbora Republike Slovenije ter Hiše Evropske unije v Ljubljani v organizaciji Zveze prijateljev mladine Krško. V Hiši Evropske unije smo preko kviza preverjali svoje znanje o nastanku Evropske unije in prednostih življenja v njej. Nato smo se peš odpravili proti Prešernovemu trgu, kjer smo imeli nekaj prostega časa za sprehod ob Ljubljanici ali obisk kakšne trgovine. Popoldne pa so nas sprejeli v Državnem zboru Republike Slovenije. Imeli smo možnost v živo poslušati z balkona, kako poteka seja poslancev DZ. Sprejel nas je tudi naš poslanec gospod Tomaž Lisec in gospa predsednica Državnega zbora RS Urška Klakočar Zupančič. Oba sta ponosno povedala, da prihajata iz Občine Sevnica in sta obiskovala naše osnovne šole.

Hvala Zvezi prijateljev mladine Krško za organizacijo in občini Sevnica za prevoz.