Učenci 1. razreda imajo radi pravljice. Med šolskim letom jim jih zato učiteljica večkrat prebere, včasih si ogledajo kako lutkovno ali gledališko predstavo ali pa poslušajo radijsko igro. S pomočjo pravljic lažje razumemo nekatera življenjska pravila, predelamo stiske, verjamemo v zmago dobrote nad zlom, pomagajo pa nam razumeti tudi nekatere težke okoliščine. Zato so v teh dneh negotovosti in stiske poslušali pravljico O hudobnem zmaju Koronarju, ki jo je v zvočno obliko spremenila njihova učiteljica. Učenci so doma zopet lahko slišali njen glas in bilo je skoraj tako, kot v šoli. Na koncu so se naučili, kako bomo premagali hudobne virusarje. Pridno si bomo umivali roke in ostali doma, dokler ne zapustijo naše dežele.