V sredo, 7. 10. 2020, smo si petošolci in šestošolci v sklopu tedna otroka ogledali razstavo Oživljanje mestnih središč s pomočjo obrti.

Po malici smo odšli na avtobus in se odpeljali v Sevnico. Tam smo spoznali našega vodiča Cirila.

Ko smo prišli v muzej, smo najprej pomalicali. Nato nam je gospod Ciril predstavil različne obrti. Kasneje smo odšli v kovačnico, kjer smo spoznali poklic kovača. Kovač nam je razkazal kovačnico. Pokazal nam je različna orodja, podkve in pripomočke za oblikovanje železa. Pokazal nam je tudi, kako se oblikuje kovina. Nato smo odšli nazaj v muzej. Pojedli smo preostanek malice in narisali vsak svojo risbo. Nastale so zelo lepe risbe. Risbe smo nato izobesili na razstavo.

Poslovili smo se in odšli na avtobus, ki je že čakal na parkirišču. Odpeljali smo se nazaj v Tržišče. Ogledali smo si še film in tako zaključili našo dejavnost.

Ta dan je bil res super!

Renato Kovač, 5. razred