Zavod za šport Planica vsako leto s svojimi partnerji organizira akcijo Šolar na smuči, s katero želi omogočiti četrtošolcem iz Slovenije izkušnjo smučanja s strokovno usposobljenimi učitelji smučanja na različnih slovenskih smučiščih.

V ponedeljek, 12. 2. 2024, so se akcije na smučišču Rogla udeležili tudi učenci 4. razreda OŠ Tržišče v spremstvu ravnateljice Mateje Repovž Lisec in učiteljice Marjetke Hočevar. Projekt podpirajo predsednica države Nataša Pirc Musar in znani slovenski športniki Petra Majdič, Jure Košir, Franci Petek, s katerimi so učenci tudi pokramljali in se fotografirali. Predvsem pa so bili zadovoljni in nasmejani zaradi svojih prvih smučarskih izkušenj in odlično preživetega dneva v zimski idili.

OŠ Tržišče