V petek, 21. 9. 2018, smo na OŠ Tržišče zaključili sklop dogajanj ob evropskem tednu mobilnosti. Letošnji slogan »ZDRUŽUJ IN UČINKOVITO POTUJ« je v ospredje postavil koristi dopolnjevanja različnih vrst potovanj, ki nas lahko pripeljejo do cilja. Združevanje različnih oblik prevoza prinaša sodobno, dinamično in ozaveščeno potovanje, s katerim lahko neposredno prispevamo k izboljšanju okolja, z aktivnim slogom pa tudi h dvigu kakovosti življenja. Pomemben vidik naših prizadevanj pa je predvsem varnost vseh nas v prometu. Naši otroci se dnevno vključujejo v promet. Vse prednosti, pa tudi nevarnosti prometa, so v svojem programu predstavili učenci in učenke OŠ Tržišče. Kulturno prireditev sta spretno povezovali Lučka Simeonov in Tamara Gorenc, s svojimi ubranimi glasovi so program glasbeno obogatili učenci otroškega in mladinskega zbora OŠ Tržišče pod vodstvom Mateje Repovž Lisec, na klavirju jih je spremljal Dejan Jakšič. Osrednji govorniki so bili župan občine Sevnica Srečko Ocvirk, koordinator evropskega tedna mobilnosti v občini Sevnica Roman Perčič ter ravnateljica OŠ Tržišče Zvonka Mrgole. Šeststo učencev in učenk iz občine pa je nagovoril osrednji gost letošnje prireditve, svetovni prvak MXGP iz leta 2016, Tim Gajser. Ob zaključku so si učenci ogledali hibridno vozilo Toyota, za katerega je poskrbel Tomaž Slapšak iz TPV avto Novo mesto, in policijsko opremo policistov iz Policijske postaje Sevnica. Preizkusili so lahko tudi električna kolesa, ki jih je predstavil Matjaž Traven iz Kolesarskega centra Krško-Sevnica.

mag. Mateja Repovž Lisec