V soboto, 13. 5. 2023, so se učenci in dijaki osnovnih in srednjih šol iz celotne Slovenije udeležili zaključne prireditve 24. tekmovanja Društva pljučnih in alergijskih bolnikov Slovenije. Slavnostna podelitev je potekala v Mladinskem zdravilišču in letovišču Rdečega križa Slovenije na Debelem rtiču. Podelitve sta se udeležili tudi učenki 9. razreda OŠ Tržišče, Anja Jereb in Hana Trebše, ki sta skozi celotno šolsko leto raziskovali kajenje med učenci naše šole. Napisali sta seminarsko nalogo z naslovom Zakaj ne kadim? in izvedli intervju z diplomirano medicinsko sestro, gospo Marijo Hribar, ki je zaposlena v Domu upokojencev Sevnica. Dekleti sta s svojo raziskovalno nalogo pokazali izjemno veliko teoretičnega znanja, ki sta ga povezali s pridobljenimi rezultati izvedene ankete. Za raziskovalno nalogo jima je komisija po številu točk podelila zlato priznanje – zlato trstiko medtem ko sta za izvedeni intervju prejeli srebrno priznanje srebrna trstika.

Dekleti sta priznanji prejeli ob spremstvu mentorice in staršev. Zahvala gre staršem za podporo in sodelovanje. Iskreno se zahvaljujemo tudi gospe Mariji Hribar, da si je vzela čas in z dekletoma opravila intervju ter jima podala znanje in napotke za nadaljnje življenje.

Učenkama iskreno čestitamo in naj raziskujeta še vnaprej.

Tjaša Hribar Brce, mentorica OŠ Tržišče