V sredo, 8. 5. 2024, smo se z učenci od 1. do 5. razreda odpravili v Kulturni dom Tržišče, kjer nam je Glasbena šola Sevnica predstavila različne inštrumente. Nanje so zaigrali učenci, ki obiskujejo učne ure instrumentalnega pouka v omenjeni glasbeni šoli.

Začetek predstavitve je otvorila tolkalska skupina. Nadaljevala so dekleta na klarinetu in mlajši učenci s kljunastimi flavtami. Na klavir je zaigrala tudi učenka naše šole Ota Jamšek.

Nato smo uživali v zvokih violine, ki jo je spremljal zvok klavirja, prisluhnili smo skupini deklet na prečnih flavtah in skupini otrok, med katerimi je Iva Okorn, učenka naše šole, zaigrala na citre. Sledil je duet na kitari, ki sta ga izvedla Renato Kovač in Tjaša Kovač Strupeh, prav tako učenca naše šole. Predstavili so se nam tudi učenci, ki so igrali na ksilofon in saksofon. Predstavo so zaključili učenci, ki so zaigrali na tubo, pozavno, trobento, bariton in rog.

Tadeja Mrgole, učiteljica