Zaradi želje po druženju ob knjigi smo zadnji torek v novembru izpeljali 2. srečanje bralne čajanke, ki smo jo tematsko obarvali s knjigami, ki so nas navdušile. Čeprav tokratna udeležba ni bila tako številčna kot prejšnjič, je bilo naše kramljanje v šolski knjižnici zelo aktivno. Udeleženci smo predstavili svojo izbrano knjigo, navedli o njej svoje mnenje in izpostavili citat, ki nas je ob branju navdušil in na nas kot bralcu pustil poseben pečat. V nadaljevanju smo se pogovorili tudi o branju leposlovja nekoč in danes. Ugotovili smo, da današnji otroci težje razumejo vsebino knjig, ki obravnavajo različna pretekla obdobja, saj ne poznajo njegovega zgodovinskega ozadja. Vsi pa smo se strinjali, da lahko ob ponovnem branju iste knjige razumemo različno tudi vsebino. Kako zanimivo, kajne?

Vesna Perko