Dne, 15. 11. 2022, smo se tretjo šolsko uro iz Tržišča odpravili proti Sevnici. Tja smo prispeli okoli 10. ure. Ko smo prispeli, smo se uredili in začeli ogrevati za prvo nogometno tekmo, ki nas je čakala že ob 10.45. Prva ekipa, s katero smo se spopadli, je bila OŠ Brežice. Na začetku tekme smo nekajkrat streljali na gol, a na žalost nismo zadeli nobenega. Po prvem polčasu smo vodili, in sicer 1 : 0. Malo smo se odpočili in se že zapodili v drugi polčas. Po nekaj minutah so nam nasprotniki zopet zabili dva gola, a proti koncu drugega polčasa se je zatresla tudi njihova mreža in po pisku sirene smo odšli z igrišča z rezultatom 3 : 1 za OŠ Brežice.

V garderobi smo se posvetovali z učiteljem o naslednji tekmi. Odločili smo se, da igramo napadalno in nevarno. Kmalu se je po močnem strelu zatresla njihova mreža. Igrali smo še naprej napadalno igro in znova zadeli gol. Po prvem polčasu je bil rezultat 2 : 0 za OŠ Tržišče. Malo smo se odpočili in se v drugi polčas zagnali z željo po zmagi. Njihova mreža se je zatresla še dvakrat. Po pisku sirene za konec tekme smo se odpravili v garderobo, se preoblekli in se hitro odpravili v Radeče, kjer smo nadaljevali boj za 3. mesto. Borili smo se z OŠ Leskovec. Po nekaj minutah igre se je zatresla mreža nasprotne ekipe in tako smo si priborili vodstvo. Nato so nasprotniki izenačili izid in po prvem polčasu smo igrišče zapustili z rezultatom 1 : 1. Ob začetku drugega polčasa smo se borili in dosegli še drugi zadetek ter povedli z golom razlike. A slavje ni trajalo dolgo. Nasprotna ekipa je zadela gol za izenačenje rezultata na 2 : 2. Ob pisku sirene so sledili kazenski streli. Vsaka ekipa je izbrala tri igralce, ki so jih izvajali. Ker je bil izid 2 : 2, je morala vsaka ekipa izbrati še enega igralca, ki je izvajal kazenski strel, dokler ni nekdo zadel, drugi pa zgrešil. Naša skupina se je odločila, da bo strelec kapetan ekipe. Nasprotna ekipa se je odločila enako. Oba strelca sva zadela dvakrat, dokler ni igralec OŠ Leskovca zgrešil. Tako sem kot kapetan imel možnost, da bi zmagali, a sem na žalost zgrešil in napetost se je povečala. Njihov strelec je nato zatresel mrežo gola, meni pa je golman ubranil strel, zato je 3. mesto osvojila OŠ Leskovec. Domov nismo odšli praznih rok, saj sem kot kapetan naše ekipe prejel priznanje za najboljšega strelca turnirja. To diplomo sem si priboril s sedmimi goli, kar je bilo največ, kar jih je kdor koli dosegel na turnirju.