Na sevniškem gradu se je 14. 3. 2024 odvijal občinski otroški parlament, ki smo se ga udeležili trije predstavniki šolskega parlamenta naše šole: Lan Trpinc, Janja Žibert in Adam Okorn. Kot gostitelji prireditve smo po uvodnem nagovoru podpredsednice Zveze prijateljev mladine Krško, gospe Katje Šribar, in ravnateljice OŠ Tržišče, mag. Mateje Repovž Lisec, pripravili kulturni program. Sestavljen je bil iz treh kratkih filmov, ki so prikazali vsakdanje prizore v šoli in doma, glavno sporočilo pa smo podali s pismi učiteljem, sošolcem in staršem. Po koncu kulturnega programa smo se razdelili v dve skupini pod okriljem Zavoda za zvezde in gospoda Ivana Jakovljevića. V manjših skupinah smo razpravljali o duševnem zdravju, naših odnosih in kaj vse bi lahko spremenili. Vsak od nas je imel pravico in možnost, da je povedal svoje mnenje. Pred malico sta nas nagovorila tudi oba župana, gospod Srečko Ocvirk in gospod Tomaž Režun. V nadaljevanju smo izvedli še skupno debato, na koncu katere smo izvolili predstavnici občin Sevnica in Radeče na nacionalnem otroškem parlamentu. Tokrat sta bili izvoljeni predstavnici OŠ Krmelj in OŠ Sava Kladnika Sevnica. Vsem sodelujočim smo podarili še majhno pozornost – antistresno žogico.

Janja Žibert, 8. razred

PISMO