V četrtek, 5. 1. 2023, je na naši šoli potekalo občinsko tekmovanje v odbojki za fante. Pred začetkom smo se tekmovalci dodobra ogreli. V prvi igri smo igrali proti ekipi OŠ Šentjanž, ki smo jo premagali. Nato smo s trenerjem odšli v garderobo, da nam je svetoval, kako naj igramo nadaljnje tekme. Po končanem sestanku smo se odpravili nazaj v telovadnico in si ogledali igre ekip ostalih šol. Kmalu smo bili na vrsti mi. Igrali smo proti ekipi OŠ Sevnica, ki smo jo suvereno premagali. Imeli smo veliko podporo navijačev, ki so vpili: »Dajmo, Tržišče!« Ravno to nam je dalo veliko samozavesti, da smo igro dobro odigrali. Ker smo že bili uvrščeni v finale, smo se malo oddahnili, a kmalu se je začela finalna igra med nami in ekipo OŠ Boštanj. Naše učenke in učenci so spremljali našo tekmo in navijali za nas. Čeprav smo bili malo živčni, nam je njihovo navijanje dalo dodatno motivacijo. Dosegli smo zmago v prvem setu. V drugem setu je bila igra napeta in manjkala nam je le še ena točka do zmage, ki jo je uspešno dosegel Anže Povšič, saj je dobro serviral. Veselili smo se zmage, prav tako pa je bila na nas ponosna vsa šola. Sledila je podelitev pokalov. To je bila moja prva zmaga v odbojki. Vse nas pa kmalu čaka nova preizkušnja.

Gabrijel Režen, 9. r.