S prvenstvom Slovenije v gorskem teku za osnovne šole so se v četrtek, 22. 9. 2022, začela tekaška tekmovanja v letošnjem šolskem letu. Tekmovanje je potekalo na tradicionalni lokaciji ob gradu Smlednik s progo, ki je bila dolga 1,6 km, na kateri so učenci opravili za 65 m vzponov. Letošnje prvenstvo je bilo rekordno, saj se ga je, skupaj s srednješolci, udeležilo skoraj 500 udeležencev.

Med tekači so bili tudi trije učenci naše šole, ki so se okitili z dvema medaljama. Med starejšimi učenci (8. in 9. razred) je na drugo mesto pritekel Maj Repovž, med mlajšimi učenci (6. in 7. razred) pa je Mark Repovž zasedel tretje mesto. Nežnejši spol je zastopala Ana Janežič, ki si je med mlajšimi učenkami priborila 20. mesto.

Vsem učencem čestitamo za odlične nastope.

Miha Povšič