Prvi september je bil poseben dan. Na OŠ Tržišče je prvič prestopilo šolski prag 15 prvošolk in prvošolcev. Pred šolo smo sprejeli učence in njihove starše, kjer jih je pozdravila ravnateljica, gospa Mateja Repovž Lisec. Učenci so slavnostno prejeli rumeno rutico in nato v spremstvu devetošolcev prestopili šolski prag. Ponosno in pogumno so pomahali staršem ter zakorakali v hišo učenosti. Starejši učenci so jih pospremili do garderobe in še naprej v razred, kjer so si polni pričakovanj ogledali učilnico, ki bo za eno leto njihov drugi dom. Tam so jih pričakala darilca, še največje presenečenje pa je bila igra Pravljična zmešnjava, ki so jo pripravili učenci gledališkega krožka. Sledila je malica, prvošolci pa so se posladkali tudi s slastno tortico.

Bil je lep in poseben dan, ne le za prvošolce in njihove starše, temveč tudi za nas, učitelje.

Učiteljica Metka Hočevar