Hrana in pijača sta del našega vsakdana, nujna za naše preživetje. Živimo v času, v katerem je hrane dovolj in izbira raznolika. Vsak posameznik se zavestno odloči, katero živilo bo kupil in zaužil.

Mnogokrat pozabimo, da je pomemben tudi odnos do hrane. Odrasli smo tisti, ki ga privzgojimo našim otrokom. Zato smo tudi v tem šolskem letu v okviru Ekošole sodelovali pri projektu Hrana ni za tjavendan.

Učenci so raziskovali, snovali in načrtovali reciklirane recepte iz hrane, ki nam ostane po obroku. Poslali smo jih na natečaj Ekošole Reciklirana kuharija pod okriljem podjetja LIDL Slovenija.

Izmed 271 recikliranih receptov iz 70 sodelujočih ustanov je bil recept učenke Žane Bartolj v kategoriji prve in druge triade osnovne šole izbran med najboljših 5 receptov v državi.

Recept OCVRTE CIGARE NA SOLATI bo objavljen v Lidlovi knjižici Reciklirana kuharija.

Lahko pa se tudi sami preizkusite v pripravi cigar, saj vam poleg prilagamo recept zanje.

OCVRTE CIGARE S SOLATO – Žana Bartolj OŠ Tržišče

Mentorica: Tjaša Hribar Brce