V ponedeljek, 5. februarja 2024, smo se učenci 6. in 7. razreda odpravili v šolo v naravi v CŠOD OE Gorenje.

Ves teden smo se poleg smučanja na Smučišču Rogla preizkusili tudi v lokostrelstvu in plezanju na umetni plezalni steni, spoznavali smo ozvezdje in zvezde ter se naučili pravila FIS, ki veljajo na smučiščih. Obiskali smo farmo jelenov, odšli na krajši pohod in imeli večer družabnih iger.

Predzadnji dan naše šole v naravi bi se morali naučiti veščin novega zimskega športa – teka na smučeh, vendar proga ni bila primerno pripravljena, zato smo ta dan raje smučali, medtem ko so nam le-to v petek – na dan odhoda – preprečile slabe vremenske razmere. Po kosilu smo se odpravili na avtobus in se odpeljali domov, kjer so nas že čakali starši. Poslovili smo se od učencev OŠ Otočec, s katerimi smo doživeli prijetne smučarske radosti.

Jakob Hočevar, učenec 7. razreda