V ponedeljek, 5. oktobra 2020, smo vstopili v Teden otroka. Na šoli smo ga obeležili s številnimi zanimivimi dogodki in dejavnostmi.
S kratkim kulturnim programom smo sprejeli 13 učencev 1. razreda v Šolsko skupnost. Ob melodiji šolske himne so nam zapele učenke petega razreda. Drugošolci so se predstavili z deklamacijo Žabeceda, prvošolci pa so zaplesali in zapeli ob Himni Lili in Bine. Program je popestril Maj Repovž ob čudovitih zvokih klarinove. Nekaj spodbudnih besed je učencem namenila predsednica šolske skupnosti, Lana Gačnik, učenka 9. razreda. Pa tudi gospa ravnateljica jim je podala precej koristnih napotkov za uspešno nadaljnje šolanje. Sledila je še svečana zaobljuba in prvošolci so tudi uradno postali del skupnosti učencev OŠ Tržišče. Ob tem jim iskreno čestitamo in jim želimo, da se bodo v šoli dobro počutili, pridobili veliko znanja in stkali trdna prijateljstva.

Metka Hočevar