V petek, 1. septembra, je enajst pogumnih prvošolcev prvič prestopilo prag OŠ Tržišče. Da je bil njihov skok v šolo prijeten in nepozaben, jih je najprej pričakala slovesna himna, nato je sledil nagovor gospe ravnateljice. Drugošolki Ajda in Žana sta deklamirali pesmici Prvič v šolo in Kam greste, otroci. Za dobro voljo so še dodatno poskrbele razigrane mažoretke drugega in tretjega razreda. Prvošolcem smo ponosno nadeli rumene rutice in jih s pomočjo devetošolcev popeljali čez šolski prag. V razredu smo se spoznali z razredničarko, si podali nekaj osnovnih informacij, se tudi že malo razgibali v telovadnici in si končno prislužili malico. Za zaključek smo se posladkali s slastno tortico in veseli, z balončkom v roki, odhiteli vikendu naproti.

Metka Hočevar, učiteljica