Učenci 2. razreda so se v sredo, 28. 9. 2022, v okviru projekta Erasmus+ že drugič srečali v Kuzmi s svojimi sovrstniki. Ta dan, ki se je za drugošolce začel že zelo zgodaj zjutraj, saj jih je avtobus iz Tržišča odpeljal že ob 6.00, jim bo še dolgo ostal v lepem spominu. Na povabilo Osnovne šole Kuzma so odšli na Goričko v kraj Grad, kjer so obiskali Doživljajski park Vulkanija. Tam so spoznali krtka Olija, ki jih je popeljal v podzemlje. Povedal jim je, da smo pred mnogimi, mnogimi leti imeli tudi na ozemlju današnje Slovenije vulkan. Ta je bil prav na Goričkem. Oli jim je nato razložil vse o vulkanih, jim predstavil vulkanski mineral olivin in jih popeljal v samo središče vulkana. Na delavnici so si učenci izdelali vsak svojo ogrlico iz mineralov in se z Olijevim vlakcem odpeljali na panoramsko vožnjo.

Po kosilu in ogledu Osnovne šole Kuzma so se učenci utrujeni, a polni prijetnih vtisov podali na pot proti domu.

Magda Flajs, koordinatorica projekta Erasmus+ na OŠ Tržišče